Депутатите ще взимат заплата за времето на предизборната кампания за парламентарни избори. Това решиха те с окончателното отхвърляне на предложението да не получават възнаграждения за времето, в което са в кампания.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
То беше направено от Виктория Василева, Юлиана Матеева и Николай Марков, които бяха част от разпадналата се парламентарна група на "Величие".
Предложението предвиждаше депутатите да не получават възнаграждения и да нямат право да използват служебни автомобили за времето от откриване на предизборна кампания за парламентарни избори до свикване на новоизбраното Народно събрание. В пленарна зала "за" тези текстове в проекта на правилник на парламента гласуваха 27 народни представители, 66 бяха "против" и 86 се въздържаха. Още: Без партийни номади и в 50-ото Народно събрание
Конституцията е оправдание
Временната комисия за изработване на проект на правилник на Народното събрание първо прие, а след това прегласува и отхвърли предложението на Василева, Матеева и Марков. Изразени бяха опасения дали тези текстове не противоречат на Конституцията, в която пише, че работата на Народното събрание е непрекъсната, а и беше посочено, че по време на предишната предизборна кампания е имало извънредни пленарни заседания.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
В правилника на парламента остана разпоредбата, че за времето от откриване на предизборна кампания за избори за народни представители до свикване на новоизбраното Народно събрание не се провеждат редовни пленарни заседания и заседания на комисиите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
Депутатите приеха още, когато се обсъжда законопроект, внесен от Министерския съвет, той да се представя от министър или от заместник-министър.