ДПС към Радев: Предсрочни избори ще има. Нужна е нова основа, за да има нова къща

15 юли 2022, 11:51 часа • 1521 | прочитания

Вие вече декларирахте, че виждате изход от кризата в предсрочни парламентарни избори. Но Вашата партия вече е натрупала достатъчно парламентарен опит, затова водещо трябва да е грижата към българските граждани. Какви са Вашите стъпки за предотвратяване на бъдещи кризи, ако отидем на Вашия вариант, който предлагате – предсрочни избори? Това попита президентът Румен Радев представителите на ДПС по време на консултациите в президентството преди връчването на третия мандат.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

В отговор на въпроса на държавния глава лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ заяви, че още през април са заявили, че формулата за съставяне на мнозинство в Народното събрание и сегашната власт, която е в оставка, е грешна.

"Политическата логика диктува, че коалиция, основана на омразата, противопоставянето, разделението и реваншизма, няма как да издържи, и ще падне рано или късно. Още тогава казахме, че ни предстоят предсрочни парламентарни избори", каза той.

По думите на Карадайъ, за да бъде променена формулата, по която се конструират изобщо ситуациите в политиката, са "нужни предсрочни парламентарни избори, нужна е нова основа, за да има нова къща". "Предишната основа задава грешен модел на крива къща. Но докато се стигне до предсрочните избори, е важно какво има да се прави. Ние имаме отговорност да носим, и не бягаме от нея", доабви той.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

"Предсрочни избори ще има – да, но въпросът е какво правим до предсрочните избори. Много е важно този въпрос да бъде обсъден много сериозно и отговорно. Ние ще си носим нашата отговорност и няма да бягаме от нея", каза Карадайъ.

"Надяваме се да сме били полезни на президента Радев при взимането на решението на кого да даде мандата. В последните 32 години не е имало по-лош кабинет, освен този на Жан Виденов, макар че могат и да се съревновават с него", коментира след консултациите при държавния глава Карадайъ.

"Политическата конюнктура диктува България да има ценностно, хомогенно, категорично евроатлантическо мнозинство в НС и в управлението на страната", добави той.

Още: Правителството прие програма за заетост и образование на разселените украинци у нас

Още: "Този канал не е наш - този канал е техен": Божанов за стратегията на Пеевски и пловдивската митница

ОЩЕ: ДПС иска много отговорно и бързо да се тръгне към избори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес