Енергийният министър е бил разпитван в следствието за "Газпром"

10 ноември 2022, 14:04 часа 1860 прочитания

Министърът на енергетиката в служебното правителство е бил разпитван в качеството си на свидетел в Националната следствена служба. Причината е разследването срещу спирането на договора за доставките на газ от "Газпром", стана ясно от негово интервю пред бТВ. Припомняме, че през пролетта "Газпром" спря едностранно договора си с България. 

Още: Социолог: Предстои отлив на избиратели и поле за нов легитимен играч

Още: Искрен Митев: Нормално е по време на буря част от структурата на ПП да си тръгне

ОЩЕ: Росен Христов: Нанесена е щета за милиони при директното договаряне на газ

"Предоставих информация като свидетел. Документи, които са предоставени по изисквания от службите са в значителни обеми", допълни Христов. 

ОЩЕ: Борисов увърта за властта и благодари на Радев, че му дава шанс да измисли нещо

Още: Крум Зарков: Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори

Още: Бачийски за трусовете в ПП: Не изключвам да са режисирани от Пеевски

В отговор на искането на Бойко Борисов енергийният министър каза, че няма да си подаде оставката. 

"Получих тази информация. Гледах интервюто. Не разбрах много смисъла на това да ми се иска оставката. Той ме обвини, че правя политическа атака. Не е слушал внимателно. В моето изказване освен факти за действията на "Булгаргаз" и икономическа оценка, нямаше никакви препратки нито към определени лица, нито към определени партии", каза министърът. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес