"Не е нормално шест пъти да не може да бъде избран председател на парламента." Това заяви Ивайло Мирчев пред БНТ.
Още: "Да спре с кухите лозунги": Мирчев напомни на Пеевски за "Булгартабак"
Още: Повече родители да работят онлайн през лятната ваканция: Предложение
"Опитахме да бъдем максимално конструктивни, имахме кандидат. Зад този кандидат стоеше съответната законодателна програма. Видяхме, че той не събира нужната подкрепа, оттеглихме този кандидат и казахме, че той няма да ни е кандидат, за да може да се концентрира изборът върху другите кандидати. Не можа да се концентрира. Казахме днес ДБ няма да участва в избора и нека дадем възможност на останалите партии да избере кандидат, който да стане председател на Народното събрание", коментира той.
"Не гласуваме различно от "Продължаваме промяната" , имаме дискусии вътре в парламентарната група, но заедно с "Демократична България" гласува и част от ПП. Няма разлом, имаме различни гледни точки затова какъв да бъде начинът, по който да се избере председател на Народното събрание", каза Мирчев.
Още: Мирчев: ГЕРБ са притиснати в ъгъла от Пеевски
Още: Държавата дава пари за сценичните изкуства и обеща да не закрива театри (ВИДЕО)
Още: Продажба на държавни имоти въпреки обещанието, разкрития за сделки в София и Шуменско
По думите му, те са помолили политическите сили да си оттеглят всички кандидати и да се обединят около една кандидатура, която има ясен признак и това е възрастта, т.е. Силви Кирилов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Аплодисменти за доброволците в битката с пожарите: Желязков им благодари и ги даде за пример (ВИДЕО)
Още: Парализа между институциите: Желязков не се е разбрал с президента за ДАНС и МВР (ВИДЕО)
"Дайте всички партии да се откажем от това всяка от тях да има кандидат и да го подкрепи, за да може да се отпуши работата на парламента. Останалите партии обаче не се отказват", посочи още Мирчев.
Той очаква утре всички в парламента да дадат крачка назад и да подкрепят кандидатурата на Силви Кирилов за председател на Народното събрание.