Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков обяви, че ще излъчат за председател на парламента юриста Никола Минчев. "Той е с изрядна репутация", коментира Петков пред репортери преди началото на тържественото заседание. Кандидатурата на Минчев идва от първата политическа сила в парламента в последния възможен момент. Атанас Атансов от ДБ обяви, че от партията ще подкрепят номинацията.
Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?
Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)
Кой е тоѝ?
Никола Минчев е част от политическия проект на Кирил Петков и Асен Василев. Завършил е право в СУ "Св. Климент Охридски" и е бил корпоративен адвокат в "Джингов, Гугински, Кючюков и Величков".
Владее български, английски и немски. Сферите му на работа като адвокат са недвижими имоти, енергетика и общо корпоративно право. Адвокатско дружество „Джингов, Гугински, Кючуков и Величков” е една от най-големите, най-старите и най-изявените бизнес адвокатски кантори в България. Дружеството е основано през 1994 г и поддържа офиси в София и Берлин.
Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)
Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)
Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)
Дружеството предоставя целия диапазон от правни услуги, насочени към бизнеса, и най-вече свързани с чуждестранни инвестиции на международни клиенти.
"Целия си живот съм изкарал в България. За мен е чест да споделям общи принципи с хора като Кирил Петков и Асен Василев и да бъда част от този екип", каза Минчев при представянето на проекта "Продължаваме промяната".