Минеков призова директорът на Народния театър да направи необходимото или да напусне

01 декември 2022, 13:12 часа • 4281 | прочитания

Това, което се случи в Народния театър, е абсолютно безобразие. Възмутен съм. Ако директорът не извади себе си от блатото, то ви обещавам, че блатото ще е изсушено. Това заяви служебният министър на културата Велислав Минеков. Той допълни, че всичко е в ръцете на Васил Василев и го призова да направи необходимото или да напусне.

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Минеков подчерта, че е взел достатъчно ясна позиция. Той обясни, че режисьорът Александър Морфов е получил обвинение, подписано от директора на театъра Васил Василев и после е разпитан в полицията. “Това е унизяващо”, подчерта той.

Министърът посочи, че след това е имало съд и са били привикани профсъюзни дейци и други хора, които са молени да се подпишат на декларация на театъра. Той добави, че хора са молени да напуснат театъра и дори артист е бил изгонен с крясъци. “Става дума за насилие, което не прекъсва”, категоричен е той.

“Ще изчакам резултата от проверката. Числото освободени вече е впечатляващо, обезщетенията, които са получени, също са впечатляващи“, съобщи той. Служебният министър подчерта, че не си поставя срокове за реакция.

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

ОЩЕ: Актьори от Народния театър подкрепиха директора Васил Василев в писмо до Радев и Минеков

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес