Мустафа Карадайъ: Не очакваме нищо на изборите, дата като всички други

05 май 2021, 17:30 часа 3169 прочитания 0 коментара

11 юли е дата като всички други дати – въпрос на организация и възможност. Българските избиратели ще променят конфигурацията, не датата.

Още: Как Пеевски увеличава влиянието си и какво значи това? Коментар на Добромир Живков (ВИДЕО)

Още: Радев е съгласен с Борисов за "Хемус": Разбира се, че ще струва двойно, плащанията изтекоха в чували (ВИДЕО)

Това заяви лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ след консултациите при президента за избора на новата ЦИК.

Запитан дали очаква по-висока избирателна активност предвид отпадане на ограниченията на секциите в чужбина, Карадайъ заяви, че нищо не очаква. "Нека да видим, нека да се насрочат изборите", каза още той.

По думите му въпросът оттук нататък бил какво ще произвежда като продукт ЦИК. Карадайъ се надява има доверие в решенията на ЦИК, както в изборните резултати. ДПС не коментирали предложението на ГЕРБ за председател на ЦИК с мотив, че последните няколко години виждали как ЦИК взима решения в явно нарушение на закона. Той се надява новата ЦИК да бъде на достатъчна висота, за да носи отговорност.

Още: "Властта копира Ердоган": Анализатори за ареста на Благомир Коцев и вота на недоверие

Още: Ще падне ли правителството: Петият вот на недоверие влиза в парламента

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес