"Чудя се парламентаризмът или интересът победи днес и разцепи властта? Вчера премиерът разгневен каза: Наредих на Цветанов да изтеглят закона за акциза. Днес Цветанов отговори: няма да оттеглим закона за акциза."
Още: "Да си пази партията": Терзиев отговори на Бойко Борисов за "отбора-мечта"
Още: Васил Терзиев не изключва негов бивш заместник да отиде при президента
Това написа във Facebook лидерът на БСП Корнелия Нинова.
Нинова коментира днешното решение на партиите от управляващото мнозинство да не оттеглят предложението за повишаване на акцизите на бездимните тютюневи продукти (IQOS), каквото намерение обяви премиерът Борисов вчера. ГЕРБ и "Обединените патриоти" се обединиха около решението засега законопроектът няма да бъде оттеглян, но се отлага разглеждането му в бюджетна комисия, за да се направят по-задълбочени анализи.
"Браво на Цветанов, ако е защитил парламентаризма и смята, че повече Борисов няма да разпорежда на Народното събрание какво да прави или жалко, че Цветанов отново защити закон за частен интерес? Което и от двете да е, едно е ясно: пропастта Борисов - Цветанов вече е видна. За премиера остава само надеждата, че все пак заместникът му остава последна възможност: "ще си комуникираме с премиера", пише още в коментара си лидерът на БСП.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като му дойде времето": Радев с първи коментар за президентските избори през 2026 г.
Още: ПП-ДБ с разкрития за конфликт на интереси в комисията за избор на КПК