Следващата седмица ще имаме разговори пред камерите между ГЕРБ и "Продължаваме промяната". Ние няма да присъстваме на тази среща, но тя ще се състои. Двете политически партии започват да си говорят", съобщи в "Събуди се" по Нова телевизия президентът в периода 2012-2017 г. Росен Плевнелиев. Стана ясно, че от страна на ГЕРБ ще присъства Томислав Дончев, а от страна на "Продължаваме промяната" двамата лидери и екипи.
Още: Борисов беше "унижен" от Пеевски: Анализатори за скандала на седмицата
Още: Желязков води България на Общото събрание на ООН, ще участва в прием при Тръмп
ОЩЕ: Плевнелиев: Намерихме много пресечни точки (ВИДЕО)
Плевнелиев обясни, че Борисов няма да присъства на тези среща, тъй като още не се е стигнало до участие на лидерите.
Той обяви, че контактната група си говори с всички, като обърна внимание, че преди няколко дни при изпращането на немския посланик е говорил час и половина с Кирил Петков, с Асен Василев, Даниел Лорер и Лена Бориславова.
Още: Атанас Атанасов: Узурпирана е репресивната власт, за да се използва срещу опозицията
Още: Наталия Киселова: Политическата криза се разгаря с нова сила
ОЩЕ: Драгомир Стойнев: Ако искаме правителство, всички трябва да направят крачка назад
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Валентин Радев: Опозицията говори за ''завладяна държава'', но и тя е арестувала свои опоненти
Още: Станислав Балабанов: Правителството върви към пълен управленски мандат
"Вие виждате, че контактната група започва да постига и резултати. Най-добронамерено аз благодарих, защото декларацията, която с д-р Паси подготвихме, вече постига резултати", посочи Плевнелиев и уточни, че това се е видяло при гласуването за американските изтребители и за Еврозоната.
ОЩЕ: Божидар Божанов: Управленско мнозинство още не се е очертало
"Ние имаме нашите канали за комуникация с всички, те ни се доверяват", каза още той.
Още: Асен Василев: Не планираме нов вот на недоверие към кабинета "Желязков"
Още: Иван Таков: Никой не диктува на министрите от БСП
От своя страна Соломон Паси каза, че декларацията, която са предложили от контактната група, е всеобхватна и се базира на геополитическите интереси на света.
Всичко за преговорите за правителство - четете ТУК.