Премиерът: Областният управител на Хасково е подал оставка
От думите на министър-председателя стана ясно, че сигналът е постъпил при президента на Република България. "Уведомени са прокуратурата, МВР, ДАНС и Комисията за противодействие на корупцията. По сигнала е инициирана проверка и от страна на МВР като първоначални резултати се очакват от няколко дни", каза Донев и уточни, че решението дали да бъде приета тази оставка ще бъде взето незабавно след първоначалната информация от проверката. "При наличие на най-малко съмнение по отношение на действията на областния управител, той ще бъде освободен", увери Гълъб Донев. Стана ясно, че областният управител се намира в отпуск.
От своя страна Смиляна Нитова попита дали служебното правителство ще покровителства корупцията. Според нея областният управител на Хасково е отстранен временно.
Служебният министър-председател уточни, че кабинетът няма вина за създалата се ситуация. "Предприели сме съответните действия. Уведомени са абсолютно всички компетентни органи в държавата", каза още Донев.
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Още от ПОЛИТИКА:
Комитова: НС работи доста интензивно, но много време бе похарчено в политически PR
Атанас Атанасов: Сблъсъкът на изборите ще е между реставратори и реформатори
Депутатите ще работят извънредно и в последната седмица на парламента
Финално: По 10 гарантирани кубика дърва на домакинство за зимата
НС прие закона на ГЕРБ за защита на подателите на сигнали за корупция
Радев: Парламентът трудно ще навакса за 3 дни провалените 3 месеца
Екипи ще следят за проблемни участъци на реката в Каравелово
ГЕРБ: Шишков прехвърля на депутатите проблемите на Карлово (ВИДЕО)
Шишков: Държавата е осигурила пари за ремонт в Карловско
Слави Трифонов не доказа, че има SMS-а "Арестувах Борисов" от Кирил Петков
Редактор:
Деница Китанова
Етикети: Корупция Хасково Гълъб Донев