На последното си редовно заседание служебното правителство е приело увеличение на заплатите на президентската администрация.
Още: "Да не говорят с недомлъвки": Петков и Василев за напусналите кметове от "Продължаваме промяната"
Още: Деница Сачева стана вицепрецидент на ПАСЕ
Това показа проверка на Actualno.com сред стенограмата с приетите решения от кабинета Донев.
От постановление №332 става ясно, че със задна дата (от 1 октомври) се одобряват "допълнителни разходи по бюджета на Администрацията на президента за 2022 г. в размер 455 000 лв. за увеличение на възнагражденията на персонала".
ОЩЕ: Служебното правителство взе Любомир Каримански във финансовото министерство
Още: Радев обвърза еврозоната с войната в Иран: "България да не бъде въвлечена в конфликтите" (ВИДЕО)
Още: България зае страната на САЩ и е против Русия за иранската ядрена програма
Парите ще бъдат осигурени чрез прехвърления по различни пера от бюджета, а със задачата да се организира трансферът на сумата е натоварен главният секретар на администрацията на Румен Радев и Илияна Йотова. От своя страна пък министърът на финансите ще трябва да извърши съответните промени по централния бюджет за 2022 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гуцанов каза колко възрастни хора са изведени от домове
Според отчета на президентството към септември 2022 г. на щат в администрацията работят 135 души. За заплатите им тази година в бюджета са предвидени 4 524 500 лв, докато към 30 септември от тях са били изплатени общо 3 167 497 лв. Тези суми не включват допълнителните възнаграждения и сумата за осигуровки.
Текстът на цялото постановление може да видите ТУК.