"Ранобудните студенти" подканят на протест срещу увеличението на депутатските заплати

05 февруари 2014, 13:30 часа 19014 прочитания

Протест срещу вдигането на депутатските заплати организират „Ранобудните студенти” утре, 6 февруари. Той ще започне от 18:00 часа и ще се проведе пред Министерския съвет.

Още: BIRD: Фирма от холдинга на Ковачки е застраховала депутатските коли и жилища

Още: Анализатор: Борисов да престане с ревността към премиера

Решението депутатите да си вдигнат заплатите е повече от подигравка. А тази подигравка няма да бъде подмината, пишат „Ранобудните студенти”. Ето и пълният текст на събитието, пуснат във Facebook:

"Годината е 2007. Министър-председател Сергей Станишев. Министър на финансите Пламен Орешарски. След 40 дни стачка правителството решава едва-едва да покачи учителските заплати с... 80лв.

Още: "Правилно за България": Сачева за подкрепата на "ДПС - Ново начало"

Още: "БДЖ имат достатъчно проблеми, за да им измисляме нови": Репортаж ядоса Гроздан Караджов

Годината е 2013-2014. След седем месеца протести управляващата партия реши, че народът всъщност излиза по улиците да ги аплодира и затова, за огромни заслуги и добре свършена работа решиха да не замразят заплатите си, с което те ще се увеличат с 350 лв. Защото 2200 лв. им бяха малко.За справка - минималната работна заплата за страната е 340 лв. Минималната пенсия – 150 лв и от 1 юли 2014 г. ще се качи с 4,50лв, за да достигне завидните 154,50лв.

УПРАВЛЯВАЩИ, през изминалите седем месеца искахме да ви кажем - МАХАЙТЕ СЕ, а не вдигнете си заплатите!!

Обръщаме се към учителите - скъпи наши учители, вие ПОМНИТЕ ЛИ?

Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото

Още: Георг Георгиев се срещна със западни дипломати, в Скопие обявиха, че им се е оплакал от Северна Македония

Български народе, ти ще ТЪРПИШ ЛИ това?

Дайте своя отговор на 06.02.2014 г. от 18:00 пред Министерски съвет. Време е да напълним пак площадите."

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес