Рашков учуден, че Националното бюро за контрол на СРС ще проверява ДАНС и МВР

21 май 2021, 13:16 часа 4095 прочитания

Служебният вътрешен министър Бойко Рашков изрази в ефира на „Хоризонт“ учудване, че прокуратурата е възложила на Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства да проверява МВР и ДАНС.

Още: "Дълбоко уважавам всички в бели престилки": Тошко Йорданов се извини за думите си, не бил разбран правилно (ВИДЕО)

Още: "Трудно може да се намерят толкова много маскари": От МЕЧ поискаха оставката на Тошко Йорданов

"Това Бюро е независим орган, включително проверяващ и самата прокуратура, която има право да иска СРС-та", каза той.

Рашков, който беше първият ръководител на Бюрото, припомни, че тези проверки се извършват само при постъпили сигнали, при самосезиране и по препратени документи от други институции.

Самия служебен министър продължава проверката в МВР и каза, че тази сутрин е свалил доверието си от началника на дирекция „Вътрешна сигурност“ в МВР. Това е една от двете служби, наред с ГДБОП, които прокуратурата иска да бъдат проверени от Бюрото за контрол на СРС.

Още: Политолог за скандала в ПП: Не може да си говориш за пари и комисионни, това е абсурдно

Още: Тошко Йорданов към младите лекари: Ако не искате да работите, ще вкараме специалисти отвън за 500 долара

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес