Нужна е независима експертна оценка от Европейската централна банка за кризата около КТБ, защото е очевидно, че прокуратурата, правителството и БНБ имат престъпно поведение. Това заяви във Варна Румен Петков, член на Изпълнителния съвет на АБВ и бивш вътрешен министър, предаде Агенция "Фокус".
Още: Корупция и зависимост от Пеевски: ПП искат изслушване на досегашния шеф на ДАНС
Още: "Те дори не се бият като хората": Радостин Василев за напрежението в зала
Според Петков начинът на влизане на прокуратурата и бездействието в първите дни на кризата на правителството и на Министерството на финансите плюс неадекватното поведение и досега на Централната банка е добре да бъдат оценени от солидни експерти. Така ще е ясно кой каква отговорност носи, за да имат българските граждани сигурността, че за в бъдеще няма да могат да се съсипват банки по този начин в резултат на сблъсъка между двама души, посочи Румен Петков.
Петков каза още, че по отношение на формирането на служебното правителство и неговата основна роля – организирането на чести избори, това правителство ще има изключително тежката задача да работи с една деморализирана държавна администрация от действията и бездействията на правителството на Пламен Орешарски.
„Голяма част от областните управители и директорите но Областните дирекции на МВР в страната са с доста спорни качества и са преки участници в купуването на гласове на последните избори. Немалка част от тях трябва да бъдат сменени в първия ден на служебното правителство”, посочи Румен Петков. Според него, те са част от схемата за политически и административен натиск. „Този процес съм сигурен, че ще бъде силно затруднен от настоящия главен секретар на МВР”, добави още Румен Петков.
Още: "Лижеше подметките на Путин": Нов скандал между Манол Пейков и "Възраждане"
Още: Алгафари: Младите лъвове изяждат Доган, той вече не е силен лидер
Засега по отношение на служебното правителство бившият син депутат Йордан Бакалов коментира пред ПИК, че никой още официално не е говорил с него да става вътрешен министър. Соломон Паси също не отрече, но и не потвърди, че е търсен да става министър на външните работи в служебния кабинет.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Радев е спирачка и популист от Кремъл: Плевнелиев разкри зависимостите на президента
Още: "Това е краят на проекта ДПС": Доган създава нова партия с нов лидер