„Това беше заслуга на България, неприемливо е да не сте членове на Шенген и по сухопътни граници". Това е заявил министър-председателят на Нидерландия Марк Рюте на среща със служебния премиер Димитър Главчев в Брюксел, предадоха от правителствената пресслужба.
Още: След седем часа дебати: Парламентът прие Закона за личния фалит
Още: Заради присъдата на Люпчо Георгиевски: ВМРО затвори пътя към ГКПП "Златарево"
Разговорът се е провел по покана на Рюте - в рамките на извънредното заседание на Европейския съвет в белгийската столица.
Още: Важна стъпка: Еврокомисарят Илва Йохансон с коментар за приемането ни в Шенген
Обещание от Нидерландия
"Ще съдействаме и пред Австрия за пълноправното ви членство", обещал е нидерландският премиер.
Още: Зафиров: Радев се опитва да преформатира политическата система
Още: Мехмед Дикме: Доган беше превърнал ДПС в корпоративна партия
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Външният министър каза ще се мести ли посолството ни в Израел (ВИДЕО)
Снимка: Марк Рюте, Getty Images
Още: Ето колко време спестяваме при полет, след като влязохме в Шенген по въздух
Припомняме, че България влезе в Шенген по въздух и вода официално от 31 март 2024 година, но все още няма окончателно решение за пълноправно членство. Смята се, че такова ще бъде постигнато, щом първата стъпка е направена, макар от Виена все още да имат известни резерви.
Още: Евакуираха посолството ни в Техеран
Още: Борисов с обещания към украинския посланик: Ето за какво ще подкрепим Украйна (СНИМКА)
Още: През Шенген: Декларация за пътуване на децата - правилата, които се готвят
Премиерът Димитър Главчев благодари за подкрепата на Нидерландия за усилията на страната ни да бъде приета и в еврозоната. „България се справя сама“, казал е Марк Рюте.
Още: Превозвачите: Над милиард са директните загуби за българската икономика от неприемането ни в Шенген