Служебният кабинет ще приеме доклади за консолидираната фискална програма и за ПВУ

10 септември 2024, 22:40 часа 581 прочитания

На редовното си заседание в сряда служебното правителство ще приеме доклад за касовото изпълнение на консолидираната фискална програма за първото полугодие на 2024 г.

Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски

Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало

Още: Санират десетки обществени сгради с пари по Плана за възстановяване

Предстои министрите да одобрят и доклада на заместник министър-председателя и министър на финансите за предприемане на действия за изменение на Националния план за възстановяване и устойчивост и за изготвяне на предложение по съдържанието на глава REPowerEU.

Още: "Дано следващите не са след 100 години": Подписаха договора за 20 мотрисни влака

Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото

Още: Георг Георгиев се срещна със западни дипломати, в Скопие обявиха, че им се е оплакал от Северна Македония

Ще бъде одобрено и създаването на лечебно заведение за болнична помощ. Кабинетът ще приеме изменения в решение на Министерски съвет за структурни промени в системата на здравеопазването.

Още: Главчев: Не приемам на служебното правителство да се вменяват функции, които ги няма в закона

Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси

Още: Ивайло Вълчев: Поправките предполагат изтриването на всяко едно споменаване на "македонски език" и "македонска идентичност"

Очаква се правителството да одобри и проект на „Изявление за намерение“ (Statement of Intent/SOI) на правителството на Финландия за присъединяване към Меморандума за разбирателство между правителството на България и Върховното главно командване на Обединените въоръжени сили на НАТО в Европа и Щаба на върховния главнокомандващ на НАТО по трансформацията относно осигуряването на поддръжка от страната домакин за провеждане на операции и учения на НАТО. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес