Президентът на Партията на европейските социалисти (ПЕС), бивш лидер на БСП и премиер от 2005 до 2009 г. Сергей Станишев защити журналистката Елена Йончева в "битката" с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?
Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)
Той написа в профила си в социалната мрежа „Фейсбук", че българското правителство не е отпускало средства за нейни филми по времето, когато е бил министър-председател, предаде КРОСС.
Ето какво написа Станишев в социалната мрежа:
"Елена Йончева е доказан професионалист, чиито филми от най-горещите и опасни точки на света, често са правени само благодарение на нейния ентусиазъм и отдаденост на журналистиката и със скромен, понякога дори крайно недостатъчен бюджет. По време на моя мандат българското правителство не е отпускало средства за филми на Йончева.
Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)
Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)
Прочетох всякакви спекулации за връзка със служби и национална сигурност. Единствената връзка е, че филмите на Елена са отразявали региони и страни, където не само българската, но и световната сигурност е била застрашена. Винаги съм бил противник на това да се използват лични нападки, да се въвличат близки и семейства в политическите битки. Това често се прави, просто за да се отклони вниманието от същественото в кампанията."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)
Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)