Вчера служебният премиер Главчев прояви явни признаци на зависимости и открито се включи в битката на Пеевски срещу ДПС. Това каза по време на брифинг депутатът Тимур Халилов, който бе изключен от парламентарната група на ДПС в 50-ото Народно събрание.
Още: Социолог: Предстои отлив на избиратели и поле за нов легитимен играч
Още: Искрен Митев: Нормално е по време на буря част от структурата на ПП да си тръгне
Защо смятат така?
Повод за думите им е смяната на областните управители на Смолян и Кърджали от страна на служебния кабинет. ОЩЕ: Служебният кабинет по стъпките на ГЕРБ и ДПС, втора смяна на областния управител на Кърджали само за месец
"Решението за смяна на областните управители на Кърджали и на Смолян по-малко от месец след като бяха назначени, говори именно за това. Лична вендета, а не държавническо поведение", каза Халилов.
Питат Главечв кой е взел решението
Той попита кой е взел решението за освобождаването на двамата областни управители. "Кой ви дава нареждания за областните управители, г-н премиер, свързани ли са тези уволнения с партийните позиции на г-н Мурад и г-н Пехливанов, които категорично застанаха зад почетния председател на ДПС Ахмед Доган и поисканите от него оставки", добави Халилов.
Още: Крум Зарков: Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори
Още: Бачийски за трусовете в ПП: Не изключвам да са режисирани от Пеевски
Депутатът от ДПС обърна внимание, че това не е единственият случай, а преди минути са получили инфорамция, че заместник-областният управител на Плевен Милен Димитров също е освободен от длъжност. ОЩЕ: Депутат от ДПС-Доган категоричен: Активът на партията е зад почетния председател
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Поредната оставка в "Продължаваме промяната"
Още: "Петков не трябваше да подава оставка": Основател на "Продължаваме промяната" с призив