Върховният административен съд отхвърли окончателно жалбата на консорциума „Български машини за гласуване“. Тя беше срещу решение на Централната избирателна комисия, с което го отстрани от участие в процедурата за избор на изпълнител за доставка на 9600 специализирани устройства за електронно машинно гласуване.
Още: "Арестът на Коцев е политически мотивиран": Семейството на ПП в Европарламента
Още: "Много им пречим и ще продължим": ПП имат на ум три теми за вот на недоверие (ВИДЕО)
Основната причина за решението на съда е, че две от фирмите в него са участвали в две различни по състав обединения.
На практика комисията констатира, че към крайния срок за представяне на заявление за участие в процедурата „Български машини за гласуване“ ЕООД и „Аисист“ ЕООД са участници в две обединения, създадени съответно съответно на 29.11.2020 г. и на 07.12.2020 г.
Тогава бяха отстранени консорциум „Български машини за гласуване“ (с участници „Българските машини за гласуване“ ЕООД, „Аисист“ ЕООД и проф. И. Иванов) и консорциум „Български машини за гласуване" ДЗЗД (с участници „Българските машини за гласуване“ ЕООД, „Аисист“ ЕООД и „Калия Арт Продъкшън енд Ентъртейнмънт“ ЕООД).
Още: Киселова: Амбицията е за по-дълъг мандат, да не кажа пълен
Още: Сарафов остава заради зле написан закон: Тезата на проф. Георги Близнашки
Пред Върховния съд не натежа становището на жалбоподателя, че неоттегленото навреме заявление за участие от 29.11.2020г. е по вина на адвокатското дружество „Динева, Русев и съдружници“, както и останалите му доводи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Портних бегло познава Пламенка Димитрова: Подробности за поръчките по негово време
Още: С какво ще е различен вотът на недоверие на ПП-ДБ: Говори Атанас Славов
При това положение ЦИК ще може да сключи договор с избрания изпълнител за доставка на 9400 машини за гласуване, чиято оферта е на стойност 43 198 800 лв. с ДДС.