Зам.-вътрешен министър: 15% увеличение на заплатата в системата на МВР е възможно

21 септември 2017, 12:21 часа 3587 прочитания 0 коментара

Точно това правителство до края на тази година ще увеличи допълнителните възнаграждения, които получават униформените полицаи. Това заяви зам.-министърът на вътрешните работи Красимир Ципов, предаде БГНЕС.

Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)

Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)

"След като се видят основните параметри, ще видим как ще се увеличат основните възнаграждения. 15% увеличение на заплатата е възможно, защото 15% на 700 лв. заплата, е около 100 лв.", посочи зам.-министърът.

"С 10 млн. лв. до края на годината ще бъде увеличено допълнителното възнаграждение за осъществяване на специфични служебни дейности. Ще бъдат получени още около 11 млн. лв. за допълнително възнаграждение за постигнати резултати в служебната дейност. Допълнителното възнаграждение на месец ще бъде между 40 и 70 лв.", каза Ципов.

Той обясни още, че са се получили вече 17 млн. и половина лв. затова, че през последните 4 години не са могли да бъдат провеждани обществени поръчки за доставка на униформено облекло.

Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)

Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)

Красимир Ципов посочи, че се води диалог със синдикатите и в момента, в който започне бюджетната процедура, ще започнем разговори по отношение на това как могат да бъдат увеличени основните възнаграждения.

Припомняме, че полицейските синдикати искат увеличение на заплатите, считано от 1 февруари тази година т.е. със задна дата.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес