X
 
 

Десетки талантливи деца получиха подарък от община Разград

352 0
photo of Десетки талантливи деца получиха подарък от община Разград
Снимка: община Разград
 

Ръководството на Община Разград за трета поредна година връчи парични стипендии на талантливите деца на Разград – съобщават от пресцентъра на местната управа.
Тази година 56 деца с награди в областта на науката, изкуствата и спорта през 2017 година бяха удостоени с отличията. Връчването е част от приетите от Общински съвет - Разград мерки за насърчаване на творческите заложби и потребности на деца с изявени дарби на Община Разград. Средствата са гласувани от Общинския съвет и са в размер на 9 800 лв.
Наградите връчиха кметът на Община Разград д-р Валентин Василев, председателят на Общински съвет – Разград Стоян Ненчев, зам.-кметовете Галина Георгиева и Ердинч Хасанов. В обръщението си към младите таланти, градоначалникът  пожела на наградените много здраве и щастие и се обърна към техните родители: “Не мога да не изкажа възхищението си за това, че сте родили и отгледали такива деца Желая ви постоянство и търпение, всяка година се увеличават децата - тази година са 56. Пожелавам си догодина да бъдат най-малко 100“ - каза д-р Василев.
Четири специални награди получиха момичета, които през 2018 ще бъдат абитуриенти. Наградите бяха учредени от народния представител от ГЕРБ Десислава Атанасова, която бе възпрепятствана да присъства на церемонията, но изпрати послание до децата. Тя осигурява на Мария Симеонова, Камелия Николова, Катерина Йорданова и Даяна Гиргинова пътуване до столицата на Европа – Брюксел.

Ето имената на всички отличени деца заедно с постиженията им през годината:
                   
ЛАУРЕАТИ, ГРАН ПРИ И СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ
1.      Андреа Ивова Начева – ученичка от ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф”, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
„Верея“ с кампания „За повече здрави семейства“
Dariknews.bg
 
         ГРАН ПРИ на Международен фестивал-конкурс на музикално художественото творчество „Надежда Обзор”, раздел „Вокал – естрадна песен” във възрастова група 13 - 15 г.;
2.      Пламена Валериева Петрова - ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         GRAN – PRIX на Международен фестивал – конкурс на музикално художественото творчество„Надежда Обзор”, раздел „Вокал - естрадна песен” във възрастова група 13 – 15 г.;
3.      Катерина Красимирова Йорданова – ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към ЦПЛР - ЦРД, гр. Разград
         Специална награда на VІ-ти международен фестивал „ABANICO” 2017, четвърта възрастова група;
4.      Християна Стефанова Наковска – ученичка от ППМГ “Акад. Никола Обрешков“, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Специална награда на къща-музей „Димитър Ненов” в Национален конкурс за млади пианисти „Димитър Ненов”;
5.      Павел Веселинов Матеев – ученик от ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф”, гр. Разград
         Голямата награда на Националния младежки конкурс с международно участие „Петнадесет лалета”, четвърта възрастова група;
КЛАСИРАНИ НА ПЪРВО МЯСТО
6.      Патриция Николаева Колева, ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Златен медал на VІІІ български национален шампионат по фолклор „Евро фолк 2017”;
7.      Ивана Армен Хосровян – ученичка от ОУ ”Никола Икономов”, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първа награда във втора група на Национален конкурс за млади пианисти „Димитър Ненов”.
8.      Колийн Пламенова Господинова - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Слово”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Първа награда на Х Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”, раздел „Литература” – проза във втора възрастова група;
9.      Николай Свиленов Илиев - ученик в СУ „Христо Ботев”, гр. Разград
         Първо място на Пролетен кръг на ІV международен турнир „Математика без граници”;
10.    Мартин Йорданов Пенев - ученик в ППМГ "Акад. Н. Обрешков", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първо място на Национален детски фестивал „Звезден път” – конкурс за популярна песен, категория Индивидуални изпълнители, четвърта възрастова група;
11.    Кристина Пламенова Дончева – ученичка от ППМГ „Акад. Никола Обрешков”, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първа награда – пиано – в четвърта възрастова група на Тринадесети национален фестивал на музикалните школи;
12.    Мария Божидарова Стефанова - ученичка от ОУ “Васил Левски“, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първо място на Международен фестивал-конкурс на музикално художественото творчество „Надежда Обзор”, раздел „Вокал – естрадна песен” във възрастова група 7 - 9 г.;
13.    Дея Мартинова Куманова - ученичка от ОУ „Васил Левски“, гр. Разград към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първо място в Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“;
14.    Румен Руменов Ангелов - ученик в ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към Спортен клуб по лека атлетика „Лудогорец”, гр. Разград
         Първо място на Ученически игри – финали (5-7 клас), 800 м. – момчета;
15.    Никола Симеонов Ганев - ученик от „СУ Хр. Ботев“, гр. Разград
         Първо място на финален кръг на Четвърти международен турнир „Математика без граници”;
16.    Хасан Сюлейманов Камбуров - ученик от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към школа „Дигитално изкуство” в ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първо място на Деветия национален конкурс „Мадарският конник – символ на историческото минало и европейското бъдеще на България“, раздел „Компютърна рисунка“;
17.    Деяна Мартинова Димитрова - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Слово”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Първа награда на Х Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”, раздел „Литература” – проза във втора възрастова група;
18.    Ася Росенова Андреева - ученичка в ППМГ "Акад. Н. Обрешков", гр. Разград
         Първо място на Национален кръг от Национално състезание IT Знайко;
19.    Симона Росенова Андреева - ученичка в ППМГ "Акад. Н. Обрешков", гр. Разград
         Първо място на Национален кръг от Национално състезание IT Знайко;
20.    Даниел Пламенов Петров - ученик от СУ „Христо Ботев”, гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Първо място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Интервю”, възрастова група ІІ – ІV клас;
21.    Сияна Ивайлова Димитрова - ученичка в ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Първо място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Репортаж” във възрастова група V-VІІІ клас;
22.    Васил Цветанов Петров – ученик от ОУ "Васил Левски", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първа награда на Тринадесети национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Звездици за Лора” във втора възрастова група;
23.    Татяна Илиянова Славова, ученичка от ОУ "Н. Икономов", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първо място на Национален детски фестивал „Звезден път” – конкурс за популярна песен, категория Индивидуални изпълнители, първа възрастова група;
24.    Елена Николаева Ангелова – ученичка от СУ "Христо Ботев“, гр. Разград
         Първо място в Зимен кръг на ІV международен турнир „Математика без граници”;
25.    Мария Симеонова Симеонова, ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград
         Първо място на Международен фестивал – конкурс на музикално художественото творчество „Надежда Обзор”, раздел „Хореография - естрадни танци” във възрастова група 16 – 18 г.;
26.    Кайл Алексиев Кирилов – ученик от ОУ „Н. Икономов”, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Първа награда на Двадесети национален конкурс за литературно творчество и визуални компютърни изкуства „Любовта в нас”, раздел „Визуални компютърни изкуства” - „Компютърна рисунка” във втора възрастова група;
27.    Александра Галинова Златева - ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първо място на V Национален конкурс „Път към славата”, категория „Вокал – соло”;
28.    Ава Дауд Аляовлу - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Слово”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Първо място на Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден”, раздел „Литературно творчество”;
29.    Славена Денчева Петкова – ученичка от ОУ „Никола Вапцаров”, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първа награда – пиано - във втора възрастова група в Тринадесети национален фестивал на музикалните школи;
30.    Невена Цанкова Цанкова – ученичка от ОУ „Васил Левски”, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Първа награда – пиано – във втора възрастова група на Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват”;
31.    Даяна Миленова Гиргинова - ученичка от ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф”, гр. Разград
         Първа награда на Тринадесети национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Звездици за Лора” в пета възрастова група;
КЛАСИРАНИ НА ВТОРО МЯСТО
32.    Текин Изет Зекериев - ученик в ОУ „В. Левски”, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Второ място на Трети международен музикален конкурс „Art Stars – Звезди на изкуството”, категория „Поп и джаз пеене” във втора възрастова група;
33.    Дерия Гюнаева Генджева – ученичка от ОУ „Никола Вапцаров”, гр. Разград, към Детска музикална школа „Илия Бърнев”, гр. Разград
         Втора награда – пиано – във втора възрастова група на Тринадесети национален фестивал на музикалните школи;
34.    Николета Юлиянова Николова - ученичка от ПГИ „Робер Шуман“, гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ
         Второ място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Есе”, възрастова група ІХ – ХІІ клас
35.    Дилян Валериев Йовчев - ученик от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Втора награда на Двадесети национален конкурс за литературно творчество и визуални компютърни изкуства „Любовта в нас”, раздел „Визуални компютърни изкуства” - „Компютърна рисунка” в първа възрастова група
36.    Алейна Кенанова Назмиева - ученичка в ОУ „Васил Левски“, гр. Разград
         Втора награда на Пети конкурс за млади изпълнители на класическа и популярна музика - певци и инструменталисти „Музикални бисери”, раздел „Поп, рок и джаз пеене” във втора възрастова група;
37.    Станимира Начева Начева - ученичка от ОУ „Ив. С. Тургенев”, гр. Разград
         Второ място на Национален конкурс за фотография „Водата – извор на живот”;
38.    Елена Мирославова Цанкова - ученичка в ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф”, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД
         Второ място на Общински фестивал – конкурс на руската песен и танц в трета възрастова група;
39.    Йордан Маринов Барлев - ученик в СУ „Христо Ботев”, гр. Разград
         Второ място на Четвърти национален конкурс „България в картини и слово”, направление „Литературно творчество”, първа възрастова група – І – ІV клас;
40.    Пламена Мариянова Томова – ученичка от СУ „Христо Ботев“, гр. Разград
         Второ място на Четвърти международен турнир "Математика без граници" - пролетен кръг;
41.    Камелия Николова Петрова - ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград
         Втора награда на VІ-ти международен фестивал „ABANICO” 2017, четвърта възрастова група;
42.    Елена Диянова Димитрова - ученичка от ППМГ „Акад. Н. Обрешков”, гр. Разград към ЛК „Спорт Атлетик”, гр. Разград
         Второ място на  Национален шампионат за юноши и девойки под 18 години, чук-девойки под 18 г., младша възраст, гр. София;
43.    Мартина Пламенова Пеева - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Второ място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Есе”, възрастова група V – VІІІ клас;
44.    Петя Горанова Ризова - ученичка в ППМГ "Акад. Н. Обрешков", гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Второ място в Общински фестивал-конкурс на руската песен и танц в трета възрастова група;
45.    Ния Христова Христова – ученичка в ОУ "Васил Левски" гр. Разград
         Второ място на Четвърти международен турнир "Математика без граници" - пролетен кръг;
КЛАСИРАНИ НА ТРЕТО МЯСТО
46.    Данаила Дианова Владимирова - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Трето място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Очерк, пътепис, краеведски материали”, възрастова група V – VІІІ клас
47.    Виктор Теодоров Петров - ученик от ОУ „Н. Икономов”, гр. Разград към ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Трето място на Общински фестивал – конкурс на руската песен и танц в първа възрастова група;
48.    Момчил Венциславов Николов - ученик от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград към ТФ „Феникс”, ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Трето място на Деветнадесети национален конкурс за класически, характерен, съвременен танц и фрий – денс, раздел „Фрий денс”, соло в четвърта възрастова група;
49.    Николай Росенов Тодоров - ученик от ОУ „Н. Й. Вапцаров”, гр. Разград към ТФ „Феникс”, ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Трето място на Деветнадесети национален конкурс за класически, характерен, съвременен танц и фрий – денс, раздел „Фрий денс”, соло във втора възрастова група;
50.    Кристиана Петрова Друмева - ученичка от ППМГ "Акад. Н. Обрешков “, гр. Разград към Градски мажоретен състав, ЦПЛР – ЦРД, гр. Разград
         Трето място на Европейски шампионат за мажоретки;
51.    Андрея Николаева Ангелова - ученичка от СУ “Хр. Ботев“, гр. Разград към клуб „Репортери”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Трето място на Пети национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов”, направление „Публицистични материали за вестник”, раздел „Интервю” във възрастова група V-VІІІ клас;
52.    Тома Мариянов Томов – ученик в СУ „Христо Ботев”, гр. Разград
         Трето място на Пролетен кръг на ІV международен турнир „Математика без граници”;
53.    Кристина Петрова Янакиева - ученичка от ОУ "Н. Й. Вапцаров", гр. Разград към клуб „Слово”, ЦПЛР – ЦУТНТ, гр. Разград
         Трето място на Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден”, раздел „Литературно творчество” - проза;
54.    Александра Любомирова Любомирова - ученичка от ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", гр. Разград
         Трето място на Десета национална олимпиада по история и цивилизация;
55.    Виктория Георгиева Василева - ученичка от ППМГ „Акад. Н. Обрешков”, гр. Разград към ЛК „Спорт Атлетик”, гр. Разград
         Трето място на Национален шампионат за юноши и девойки под 18 години, чук-девойки под 18 г., младша възраст, гр. София;       
56.    Ая Диянова Дескова - ученичка от ОУ „Васил Левски", гр. Разград
         Отлично представяне на Шестнадесети национален конкурс „Бог е любов”, направление – рисунка
 

Actualno.com

Етикети:

0 Коментара

Кафене
Съгласявам се с общите условия за ползване на сайта

Екипът на actualno.com ви благодари, че използвате кирилица за вашите коментари. В случай, че коментарът Ви съдържа нецензурни квалификации и лични нападки, или обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа, той ще бъде изтрит от модератора на сайта.

missing image
Дневен хороскоп за 26 септември

Овен Тази сряда е добър ден за всички дейности, свързани с обучение и образование. Не се колебайте са опитате силите си в напълно нова...

missing image
Убиха мъжа на Наталия Гуркова

Бизнесменът Джордже Михалевич, който е мъж на "Мис България" Наталия Гуркова, е бил убит вчера вечерта в град Бедфордвю, близо до Йохан...