Два нови случая на коронавирус са установени през последното денонощие в Русенска област. Това показват данните на Областния оперативен щаб за борба с коронавируса.
Още: Русенката Елеонора Павлова стана световен шампион по авиомоделизъм
Още: Строителни дейности за близо 9 млн. лв. се изпълнят в русенските общински детски градини и училища
Заразени са две жени на 43 и 53 години. Едната е оставена под домашна карантина, а другата е приета за лечение в Белодробната болница „Д-р Димитър Граматиков – Русе“.
От щаба уточняват още, че вчера са починали двама мъже на 79 и 87 години от дома за възрастни хора „Възраждане“ в Русе. Те са били с положителен PCR-тест за коронавирус и са лекувани в Белодробната болница „Д-р Димитър Граматиков – Русе“ и в Университетската клиника „Канев“, предаде БНТ. С тях смъртните случаи от коронавирусна инфекция сред обитателите на дом „Възраждане“ станаха 7.
С новите случаи заразените с COVID-19 в областта от началото на пандемията станаха 253-ма, а активните случаи са 128. От тях 42-ма души са на болнично лечение, а другите 86 са под домашна изолация.
Още: Проведе се встъпителна пресконференция за ремонта на ОУ „Отец Паисий“ в Русе
Още: Бяла ще надгради компостиращата инсталация за биоразградими битови отпадъци