Весела Бабинова се вихри в моноспектакъла "Пистолет в Торнадо"

18 октомври 2023, 15:13 часа 2130 прочитания 0 коментара

На 12 ноември в Thѐatro (Театро отсам канала) за първи път пред българската публика ще бъде представен популярният моноспектакъл "Пистолет в Торнадо". В ролята на главната героиня Анджела се превъплъщава Весела Бабинова, а сюжетът е тясно обвързан с Хамлетовия монолог "Да бъдеш или да не бъдеш" от едноименната Шекспирова пиеса. Историята ще ни срещне с една жена на средна възраст в американско градче. Докато се крие в мазето си в очакване да я връхлети торнадо, тя предава случващото се на живо в социалните мрежи. Автор на пиесата е Лорън Гъндърсън - един от най-продуцираните драматурзи в САЩ от 2015 година насам, оглавявала списъка цели три пъти, включително и за сезон 2022/2023 г.

Още: Националният музикален театър открива новия творчески сезон с "Чардаш и цимбал"

Още: Caliente! Енрике Иглесиас в София: Испанска фиеста с българско знаме в ръка и "Обичам ви, България!" (СНИМКИ)

"Това е пиеса, в която аз играя Анджела - един много любопитен персонаж. На първо четене си казваш: "Аха, ясно", но после си даваш сметка, че това е поредният път, в който първото впечатление лъже. Изглежда като жена, с която бих била близка, но пречката е, че с нея никога не можеш да си сигурен дали наистина мисли това, което изрича. Дали всъщност всичко не е просто: "Думи, думи, думи.", споделя Весела Бабинова за ролята си.

Фотограф: Фелия Барух

Още: ТР "Сфумато" открива сезона с нова версия на Маргарита Младенова по "Идиот" на Достоевски

Още: Семейното шоу "Ледено сърце", вдъхновено от "Frozen", идва в България

Изправена пред смъртна опасност, барикадирана в мазето и криеща се от бушуващото горе торнадо, Анджела използва последното, което ѝ остава – чувството за хумор. Макар самата тя да е застрахователен агент, нищо в живота ѝ не е съвсем подредено. Опитва се да не лъже, но го прави постоянно. Как така всичко рязко се обърка? Едно торнадо може да обърне наопаки целия ти живот.

Режисьор е Васил Дуев – Тайг, сценографията и костюмите са сътворени от Елис Вели, а музиката е дело на Антони Рикев. 

Това ще бъде втора постановка на продуцентското дуо Луиза Григорова – Макариев и Александър Сано, след премиерната "Отблизо", която дебютира в средата на юли месец тази година и вече е гледана от над 5000 души.

Весела Бабинова е носителка на награда "Аскеер" за изгряваща звезда и "Икар" за поддържаща женска роля. Позната е още от телевизионния екран с ролите си в "Мен не ме мислете" и "Денят на бащата".

Още: 13 премиери и престижни международни участия през новия сезон на Народния театър

Още: "Танцът на епохите" – мащабна театрално-танцова приказка за цялото семейство

Билети за "Пистолет в Торнадо" ще откриете в мрежата на Eventim на цени от 25 до 35 лева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес