Около 8% е ръстът на посещенията на чуждестранни туристи у нас през летния сезон.
Още: Прогноза за времето - 16 септември 2025 г. (вторник)
Още: Най-важните новини за деня: 15 септември 2025 г.
Това каза пред журналисти в Пловдив заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева. Тя уточни, че става дума за посещения на чуждестранни туристи, а не за брой на пренощувалите в страната.
Данните са от Националния статистически институт.
По думите на зам.-министъра на туризма резултатите за първите 8 месеца на годината са още по-добри спрямо рекордните постижения, реализирани през 2016 година.
Още: Митрофанова за руските дронове над Полша и Румъния: "Това е планирана провокация"
Още: Добрите хранителни навици започват със свежите плодове и зеленчуци в Kaufland
"До средата на месец октомври ще имаме прогнозните данни за предстоящия зимен сезон. Резултатите се събират от туроператорите спрямо записванията на туристите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Утре в участък от АМ “Тракия“ ще се шофира в изпреварващата лента
„В началото на месец ноември обикновено правим срещи с всички заинтересовани страни, с общините, където са курортите, за да преценим каква е готовността им за посрещане на туристи”, каза още Ирена Георгиева, предаде Фокус.
Преди дни Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти поиска министърът на туризма Николина Ангелкова да подаде оставка заради "липса на професионални компетенции и административен капацитет за справяне със задълбочаващите се проблеми на българския туризъм".
"Посочените данни за броя туристи се преувеличават. А националната туристическа реклама е лишена от стратегическа визия, туристическият маркетинг е хаотичен", коментира Димитър Попов, член на УС на Асоциацията.
Още: БТА дава пресклубовете си за приемна на омбудсмана
Още: Външно привика Митрофанова и ѝ връчи демарш заради навлизането на дронове в Полша и Румъния