Полубратът на американския президент Барак Обама – Малик Обама, започна собствена политическа кариера и се кандидатира за губернатор на областта Сиая в Кения.
Още: По-евтина винетка заради еврото и цените на всички винетки в евро: Вече има официално предложение
Още: Златна есен: Продължава сухото и горещо време
Малик и Барак Обама имат един и същ баща - Хюсеин, като Малик твърди, че политическият успех на Барак е причина и той да опита късмета си на политическата сцена, пише британският ежедневник „Дейли Мейл”.
54-годишният Малик е икономист по образование и споделя, че „би предал кенийците, ако не се опита да последва пътя на брат си”. Малик не се свени да пропагандира фамилията си и да напомня кой е брат му, като вярва, че връзките с Вашингтон могат да му дадат предимство в кампанията.
Редактор: Ивайло Петров
Още: Прогноза за времето - 3 септември 2025 г. (сряда)
Още: За и против ваксинацията: Спешни срещи срещу шарката по дребните преживни животни