ДФ "Земеделие" дава 250 000 лв. на производителите на ориз

21 юли 2014, 15:03 часа • 8923 | прочитания

От 21 юли до 8 август 2014 г. Областните дирекции на ДФ „Земеделие" ще приемат заявления за помощ de minimis за производство на ориз. Кандидатстването е по постоянен адрес на физическото лице или едноличния търговец и по седалище на юридическото лице.

Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)

Помощта е предназначена за физически лица, еднолични търговци и юридически лица, регистрирани като земеделски производители по реда на Наредба № 3 от 1999 г. Друго условие е стопаните да нямат задължения към държавния бюджет, ДФ„Земеделие", Държавния поземлен фонд и „Напоителни системи".

Ресурсът по схемата е 250 000 лв. и ще покрива част от разходите за купуване на поливна вода от „Напоителни системи". Подпомагането на единица площ е до 7.20 лв. на декар засят ориз. Според правилата за предоставяне на помощта deminimis един земеделски производител не може да получи повече от 15 000 евро ( 29 337.45 лв.) за период от три данъчни години (2012 г. - 2014 г.).

Ако заявените по време на приема средства надхвърлят утвърдения от Управителния съвет годишен бюджет за 2014 г., ще бъде определен коефициент на редукция и помощта на всеки заявител ще бъде преизчислена.

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Срокът за сключването на договорите и изплащането на средствата е 28 август 2014 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес