Жителите на село Бисер са евакуирани. Причина за това са поройните дъждове, които са се изсипали в района. Пострадали къщи и хора обаче няма.Това потвъри за Нова телевизия кметът на селото Златка Вълкова.
Още: Най-важните новини за деня: 2 август 2025 г.
„Вали проливен дъжд цяла вечер. Нивото на реката е доста покачено. Проверен е язовир Орешец. Водата се изпуска от „Напоителни системи” профилактично, даже не е стигнала още до преливника. Риск от там няма", обясни градоначалникът.
Евакуирани са хората, които са покрай реката и ниските части на селото, за да няма евентуално някакви жертви. Пусната е била сирената, камбаната на църквата е била бита.
„Докато не получим информация, която да ни успокои и да се понижи нивото на реката, няма да пуснем хората от най-ниските къщи да се приберат по домовете си”, подчерта Вълкова.
Още: Иво Сиромахов: Мрежата ражда анархия, вече няма авторитети, има само надвикване
Още: Прогноза за времето - 3 август 2025 г. (неделя)
Преди две години сутринта на 6 февруари 2012 година се скъса стената на язовир Иваново, вълната заля цялото село. Водата потопи първите етажи на къщите, много от тях се срутиха, припомня БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Експерт: Влизаме в нова реалност на горещини и пожари, а България не е подготвена
Още: Предупреждение: Нова гореща вълна̀ и силен вятър заплашват с още пожари
Издавени бяха много животни от дворовете на хората. Наводнения сполетяха и град Харманли, както и Свиленград. Но най-тежко бе положението в село Бисер. Оттогава в селото са притеснени при всеки проливен дъжд.
Снимка: Архив
Още: Кой има имен ден днес, 2 август 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня: 1 август 2025 г.