Интерпол спря издирването на Цветан Василев

07 юли 2022, 20:02 часа 3413 прочитания 0 коментара

Банкерът Цветан Василев вече не присъства на сайта на Интерпол. Международната полицейска организация е свалила червената бюлетина, с която издирваше избягалия в Сърбия български бизнесмен, предава 24 часа

Още: Промени в движението по АМ “Тракия“ заради ремонт

Още: На лов за звезди и панорамни гледки в Смолян

След почти 8 години сръбската съдебна сага на мажоритарния собственик на фалиралата КТБ Цветан Василев приключи преди малко повече от месец. Тогава Белград окончателно отказа да го предаде на българските власти, за да отговаря за присвояването на над 2,6 млрд. лева. Решението не е изненада, защото досега делото за екстрадицията му четири пъти стига до апелативния съд в сръбската столица, който три пъти го връщаше на първата инстанция - Висшия съд в Белград.

Последното гласи, че съдът отказва екстрадицията на Цветан Василев, защото не са изпълнени законодателните изисквания за предаването му на България.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес