МВР е в процедура по обявяването на търг за продажба на конете, които вече не са годни за екплоатация от силовото ведомство.
Още: Кой има имен ден днес, 20 май 2025 г. Честито!
Още: Прогноза за времето - 20 май 2025 г. (вторник)
Става въпрос за около десетина животни, които са на отчет към конната полиция в СДВР. Те вече са остарели и не отговарят на условията на вътрешното министерство.
Породите са специално селектирани и най-вероятно въпреки възрастта си, ще бъдат продадени на добри цени. Сумите обаче все още не са ясни, пише "Монитор".
Полицейските коне са високи, имат правилен екстериор, с подходящ нрав, понасят масови мероприятия, хора около себе си и са изключителноп издръжливи н странични дразнители. Те са обучени да свикват на гърмежи, на огън, знамена, плакати, барабани и викове.
Още: Приятно пролетно време във вторник: Прогнозата на Никол Станкулова
Още: Заради учение: Транспортират военна техника през България
Група „Конен ескадрон“ е към специализираните полицейски сили на СДВР е единствената в България, която разполагта с четириногите животни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-важните новини за деня: 19 май 2025 г.
Още: Скромността и смирението – път към истинската мъдрост (ВИДЕО)
Хора и коне там са научени да работят в перфектен синхрон, за който тренират упорито години наред. Обучението на конете започва от 3-годишна възраст, а когато станат на 18-20 години, вече са готови за „пенсиониране“. Сред обявените обществени поръчки от МВР в момента се вижда, че полицията не спира да се грижи за конете. Там са обявени процедури за набавяне на специални протектори, седла и качествена храна.