Най-посещавани в театър „Константин Кисимов” във Велико Търново са българските пиеси, съобщи Агенция Фокус.
Още: Най-важните новини за деня, 25 август 2025 г.
Още: Родителите на Сияна получиха 300 000 лв. обезщетение: Толкова струва животът на дете в България
През месец януари в Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов” във Велико Търново се проведе инициативата „Месец на българските заглавия”. Към инициативата е бил проявен голям зрителски интерес.
Великотърновската публика е предпочела българските заглавия пред чуждите. Около 1600 зрителя са посетили българските пиеси, а приходите от билети надхвърлят 6000 лева.
Януари месец е започнал с пиесата „Железният светилник” от Димитър Талев, последвана от „Милионерът” от Йордан Йовков. Инициативата е завършила с пиесата ”Българи от старо време” на Любен Каравелов.
Още: Неочаквано почина легендарен български фоторепортер
Още: Прогноза за времето - 26 август 2025 г. (вторник)
„Спектаклите бяха пуснати на промоционални цени. Залите бяха препълнени. Дори се наложи „Милионерът” да го заложим още веднъж на камерната сцена, защото нейният капацитет е по-малък. Радвахме се на голям интерес, бурни аплодисменти’’, коментира още Васил Вълчев, директор на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов”.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Официално: Дронът край Созопол е руски - бил е опасен, но задачата му остава мистерия
Още: Ексклузивно в Kaufland – ограничени бройки раница Minecraft от 3 части
Това е първото провеждане на подобна инициатива във Велико Търново. В нейната основа е заложено популяризирането на българското изкуство и тя ще бъде продължена и през следващите месеци.