Директорът на Националната служба "Охрана" генерал Ангел Антонов е подал оставка снощи, съобщи БНР.
Още: Страданието им не е невидимо: Повече от 100 хил. души казват "НЕ" на клетките за телета пред НС
Още: Прогноза за времето - 15 август 2025 г. (петък)
Информацията беше потвърдена от два независими източника.
Към момента Ангел Антонов не е дал коментар.
Преди повече от седмица се появи информация затова, че генерал Антонов ще бъде сменен. Тогава той отрече това да е факт.
Още: Професор от БАН заговори за промяна в климата у нас, с която трябва да свикнем
Още: Силен вятър в планините, но условията за туризъм са добри
Ген. Ангел Антонов е разследван заради злоупотреби с управлението на служебния автопарк и ловно стопанство "Кричим". Според сигнали генералът често ловувал сам в ловния парк или пък използвал имота със свои другари, а стопанството работело на загуба.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради трети ден ВиК ремонт в Ловеч отново спира водата
Още: Режимът на водата в Плевен и околностите започва в по-ранен час
Освен лова, генералът имал още едно скъпо хоби – луксозните автомобили. Разследващите проверяват и сигнали за сериозни нарушения в автопарка.
По нареждане на Антонов важни клечки от властта се возели без да подозират в коли на частни фирми, вместо в служебните, които им осигуряват висока степен на сигурност. А близки на ген. Антонов – включително негов роднина – карали автомобили, предоставени на НСО за "тест драйв" от компании – вносители.
Сигналите срещу Антонов били получени в президентството и препратени до главния прокурор.
Още: "България не трябва да върви по гръцкия сценарий": Симеон Караколев за шарката по овцете
Още: Как са се раздавали крупните бонуси в АПИ: Експерт с предположения