Председателят на ИМП се жалва от свалянето на Волгин от ефир

13 септември 2014, 17:38 часа • 17169 | прочитания

Петиция до Управителния съвет на БНР, до СЕМ, до Европейската комисия и до „Репортери без граници” с инициатор медийният експерт и и.д. председател на УС на Института за модерна политика (ИМП) Иво Инджов е изпратена заради свалянето на известния с левите си убеждения журналист Петър Волгин от ефир. В БНР вече не се излъчва предаването му „Деконструкция”.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Според инициатора на подписката това решение на БНР представлява заплаха за свободата на словото. Предавания като това на Волгин имат своята обществена легитимност и допринасят за плурализма. Свалянето им се случва с мълчаливото съгласие и безучастие на СЕМ, смята Инджов и определя решението като „цензура и посегателство върху плурализма и свободното слово”.

Под петицията са се подписали Велислава Дърева, Владимир Танев, проф. Людмил Георгиев, журналистите Любослава Русева и Явор Дачков, Валерий Тодоров и Иван Обретенов, бивши генерални директори на БНР, Кин Стоянов от предаването „Инфохолиците” от БНР, което също е свалено от ефир, както и Елена Йончева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес