Щетите по инфраструктурата в Берковица са големи

02 юни 2023, 13:26 часа • 1935 | прочитания

Щетите по инфраструктурата след наводнението в Берковица са големи, но е радостно, че няма загинали и пострадали хора. Това заяви зам.-министърът на вътрешните работи Николай Николов, който посети квартал "Раковица" и огледа пораженията от поройния дъжд вчера.

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Още: Нови цени на винетките от днес

ОЩЕ: Наводнения потопиха цяло село край Берковица (ВИДЕО)

Той даде добра оценка на реакцията на местната власт, която е отпушила бързо тапа на река Раковишка и е предотвратила по-голямо бедствие.

Зам.-министърът заяви, че предстои много работа за преодоляване на аварийната ситуация в близките дни и още повече работа за изготвяне на проекти и кандидатстване пред Междуведомствената комисия по бедствия и аварии към Министерския съвет, съобщи БТА.

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)

Припомняме, че Община Берковица обяви частично бедствено положение за квартал „Раковица” и за съседното село Бързия след потопа. А служебният вицепремиер и министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров заяви, че екипите на Министерството на труда и социалната политика, в частност Агенцията за социално подпомагане, ще окажат нужната подкрепа за всеки, който е пострадал от наводнението.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес