След хвърлените милиони за ремонт на парламента: Журналистите отново без звук и картина в сградата

09 септември 2020, 10:03 часа 6647 прочитания 0 коментара

Едва седмица след като парламентът се премести да работи в сградата на бившия Партиен дом, където ремонтът на новата пленарна зала глътна милиони левове на българския данъкоплатец, но множество технически проблеми продължават да пречат на работата на журналистите в сградата.

Още: Животът на малкия Мартин, блъснат от АТВ на морето, вече е извън опасност

Още: Според ПП-ДБ предложеният за главен секретар на МВР е човек на Пеевски

Освен че останаха напълно изолирани в стая на приземния етаж, с отрязан достъп до народните представители и невъзможност да задават въпроси, представителите на медиите тази сутрин се изправиха пред поредната спънка да вършат работата си – пълна липса на звук и картина от уж пригодените специално за това монитори, което направи невъзможно нито да чуват, нито да виждат, а оттам и да отразяват случващото се в пленарната зала.

Нещо повече – колегите с временни пропуски за достъп до сградата пък бяха строени на опашка пред вратата заради бъг в системата и закъсняха за началото на заседанието. Информация за случващото се никой не се почувства длъжен да даде, предаде БГНЕС

Въпреки многократните уверения на председателя на парламента Цвета Караянчева, че на журналистите в сградата ще бъдат представени всички възможности да вършат професионално задълженията си и да информират обществеността за работата на народните избраници, това досега така и не се случва.

Още: Обвиниха "Игри на волята" в унищожаване на защитени дюни на плаж "Дуранкулак" (СНИМКИ)

Още: "Отпор срещу диктатурата": Протестите в София започват отново

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес