Не се предвиждат съкращения на персонала на БДЖ и не се налага влизането в списъци с предвидени съкращения с 10% на служителите. Това заяви пред журналисти зам.-изпълнителният директор на „Холдинг БДЖ” ЕАД Чавдар Трендафилов, предаде "Фокус".
Още: Очакват ли се нови наводнения: Оранжев код за интензивни валежи и днес
Още: Кой има имен ден днес, 8 октомври 2025 г. Честито!
Трендафилов обясни, че естественото движение и текучество на персонал като например пенсиониране е горе-долу точно с около 10 на сто и затова БДЖ няма да се присъедини към 10-процентово съкращение на администрацията, за което се заговори през последните дни.
По отношение на цената на билетите за пътуване във влаковете Трендафилов посочи, че компанията е подала искане към Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията за увеличение на цената на билетите средно с 5%, но тепърва се очаква отговор.
Още за новия график на железниците и безопасността в тях четете в expert.bg.
Още: Най-важните новини за деня: 7 октомври 2025 г.
Още: Заради очаквани проливни дъждове: Румъния затваря училища