УНСС се присъедини към окупацията

30 октомври 2013, 07:45 часа • 39774 | прочитания

И УНСС се присъедини към студентската окупация. Пред централния вход на учебното заведение вече има студенти с плакати в ръце.

Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено

Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети

Исканията на студентите, изказани пред Нова телевизия, са – искане да се събуди гражданското общество и да се възроди моралът в политиката. А възраждането му минава "през оставка на това компроментирано правителство", подчертаха протестиращите студенти.

На въпрос дали има страх в УНСС от по-масова окупация, защото в университета преподава премиерът Пламен Орешарски, окупаторите отговориха, че тях лично не ги е страх.

Против окупацията е студентския съвет в УНСС. Представителите уточниха, че не са против моралните ценности на протестиращите, но заявиха, че протестът изкарва едни морални ценности пред други. Един от студентите, които са против окупацията, се оплака, че вчера си е взел неплатен отпуск и е бил неприятно изненадан и „огорчен”, след като е видял окупацията.

Още: Янка Такева: На никого от учителите не е опиран нож, за да се подпише в подкрепа за религията в училище

Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации

„Ние не пречим повече на учебния процес в УНСС, отколкото 240 депутати пречат на България да се развива нормално”, контрираха студентите-окупатори.

И бунтуващите се студенти, и тези, които са против окупацията, заявиха, че са гласували на последните парламентарни избори.

В УНСС учебен процес има, но не във всички зали.

 

Още: Хомофобията, Старият Завет и часовете по религия: Отговорът на Вълчев внесе яснота (ВИДЕО)

Още: "Не трябва да изпием морето, за да разберем, че е солено": Патриархът и главният мюфтия на едно мнение (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес