Управителят на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) проф. Камен Плочев е приет в болница, съобщи "24 часа". Вероятно се касае за кардиологичен проблем.
Още: Най-важните новини за деня, 26 август 2025 г.
Още: Животът на малкия Мартин, блъснат от АТВ на морето, вече е извън опасност
Това е и причината проф. Плочев да отсъства от заседанието на Надзорния съвет на Касата, което се провежда днес (23 февруари). Надзорниците се събраха, за да проверят какви са дълговете на институцията към чуждестранните каси.
Припомняме, че вчера (22 февруари) финансовият министър Владислав Горанов е поискал обяснение за драстичните разминавания в сметките на Националната здравноосигурителна каса.
Това е станало с писмо, изпратено до Здравната каса и министъра на здравеопазването. В писмото Горанов настоява, докато не се изяснят обстоятелствата, в никакъв случай да не се подписва Националният рамков договор за тази година.
Още: Според ПП-ДБ предложеният за главен секретар на МВР е човек на Пеевски
Още: Обвиниха "Игри на волята" в унищожаване на защитени дюни на плаж "Дуранкулак" (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Отпор срещу диктатурата": Протестите в София започват отново
Още: Регионалният министър размаха пръст на строителя на магистрала "Хемус"