В Австрия продажбата на алкохол с лика на Хитлер не нарушава закона

03 февруари 2012, 09:52 часа 5407 прочитания 0 коментара

Австрийските власти прекратиха следствените действия срещу продавач на вино и ракия с лика на Адолф Хитлер, след като не откриха доказателства, че става въпрос за нарушаване на законодателството срещу възхваляването на нацизма, съобщи Асошиейтед прес.

Разследването беше предприето миналата година след оплаквания, че уебсайт е публикувал снимки на бутилки, на чиито етикети са изобразени Хитлер и нацисткия символ - свастиката.

На интернет страницата се предлагали продажби на алкохолни напитки в "носталгични бутилки от времена на някогашното величие".

Според юристи мъжът, срещу когото било предприето разследването, бил мотивиран от желание за печалба, а не от идеология. Прокуратурата каза, че човекът спрял продажбите след започването на следствените действия срещу него. БТА

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес