В Рибарица ще почетат Георги Бенковски

18 май 2021, 14:42 часа 2977 прочитания 0 коментара

На 25 май в местността "Костина", село Рибарица, ще се проведе възпоменателен митинг, посветен на 145-та годишнина от епилога на Априлското въстание и гибелта на един от най-великите революционери Георги Бенковски. С жива картина ще бъдат припомнени последните минути на войводата.

Още: Най-важните новини за деня: 9 август 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 10 август 2025 г. (неделя)

Възпоменанията по повод 145-та годишнина от Априлската епопея и смъртта на Бенковски ще започнат още на 24 май с Тържествена заря-проверка на пл. "Сава Младенов" в гр. Тетевен от 21.00ч.

24 май - Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост, ще започне на пл. „Сава Младенов“ с концерт на самодейните състави на НЧ „Развитие 1931“ с. Рибарица, НЧ „Христо Ботев 1941“ с. Васильово и НЧ „Ариф Дженин 1961“, с. Глогово, а след концерта ще бъдат наградени учители и читалищни дейци.

На 23 май от 19.30ч. жителите и гостите на Тетевен, ще могат да се насладят на концерта на Орлин Горанов, който ще се състои отново на пл. „Сава Младенов“.

Още: Започва ловът на пъдпъдъци, гургулици, гривяк, горски бекас и обикновена бекасина

Още: "Безчовечност и безчинства": Гроздан Караджов за свалената инвалидна количка на дете от Ryanair

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес