Започва ремонтът на 36 км пътища в Североизточна България

17 юни 2017, 08:15 часа • 3205 | прочитания

На 17 юни министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков ще даде старт на рехабилитацията на над 36 км второкласни пътища в Североизточна България. Със средства от Оперативна програма „Региони в растеж“ започва основният ремонт на близо 21 км от път II-49 Търговище - Разград и на 15,5 км от път II-29 Варна – Добрич, съобщиха от МРРБ.

Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

По-късно през деня във Варна Николай Нанков ще инспектира приключилите ремонти на Аспаруховия мост. Там движението беше пуснато на 15 юни. След това министърът ще направи оглед на двата охранителни канала в квартал „Аспарухово“, изградени със средства по фонд „Солидарност“ след наводненията през 2014 г.

Символичната първа копка за ремонта на пътя Търговище - Разград е в 10 ч. при кръговото кръстовище на път II-49 Търговище - Разград и път II-51 Бяла - Попово - Лозница, в близост до село Трапище.

Около 12,15 ч. в центъра на село Стожер ще бъде дадено началото на строителните работи на път II-29 Варна - Добрич.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Инспекцията на Аспаруховия мост ще е в 14,00 ч в зоната около знамената. В 14,30 ч ще е огледът на каналите – на кръстовището на бул. „1 май“ и ул. „Моряшка“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес