От днес започват строителни дейности за изместване на еднопосочна автобусна спирка до хотел "Хемус" с около 50 метра с цел постигане на по-добра свързаност между наземния градски транспорт и метромрежата, съобщиха от Столичната община.
Още: От "мачът не е нагласен" до "Таки превзема боклука на София": Битката за над 500 млн. лева
Още: Пред банка в София: Крадец нападна служителка на болница със 100 000 лв. оборот в кеш
Намаляването на разстоянието от спирката до входа на метростанция "Европейски съюз" ще улесни прекачването между метрото и автобуси 94 и 102, както и ще се подобри пропускливостта на бул. "Св. Наум".
Още: Вандали изпочупиха нова автобусна спирка на градския транспорт в район "Връбница".
Преместването ще се осъществи върху терен – публична общинска собственост, като ще се реконструира съществуващият остров.
Още: Кметството на софийско село тръгна на протест заради кариера за строителни материали
Още: Мариан Бачев: Няма да се строи върху Античния амфитеатър Сердика в София
Новият спирков перон ще бъде с широчина 3 метра, с настилка от унипаваж, навес и ново улично осветление.
Още: Вдигат заплатите в градския транспорт от 1 март. Ето с колко
Още: Боровец посрещна българския лъв от Формула 3 Никола Цолов
Още: Благотворителен концерт с подкрепата на община Елин Пелин събра 40 000 лв.
От южната страна на локалната улица пред хотел "Хемус" се предвижда изграждане на тротоар с широчина 2 метра от унипаваж. От западната страна на перона е предвидена достъпна среда за хора в неравностойно положение чрез изпълнение на понижен бордюр при пешеходната пътека.