Участъкът от метрото до Летище София е готов наполовина

19 юни 2014, 17:53 часа 16351 прочитания 0 коментара

Участъкът на метрото от булевард „Цариградско шосе” до Летище София е завършен наполовина. Това заяви днес кметът на столицата Йорданка Фандъкова. Тя извърши проверка на строителните дейности.

Още: Най-важните новини за деня: 18 септември 2025 г.

Още: Поредна демонстрация пред Съдебната палата в защита на Барбутов и Коцев (ВИДЕО)

Строящата се метростанция 21, която се намира на бул. "Искърско шосе", трябва да е готова до април 2015 г. Всички строежи вървят в срок, показа инспекцията на Йорданка Фандъкова. Тя изрази надежда парите по оперативна програма „Транспорт” да не бъдат спирани, защото това би забавило значително строежа, информира телевизия Европа.

Очаква се през април догодина да можем да се возим на мотрисите по новата мрежа в „Дружба” и „Младост” 4 . Участъкът до летището е с дължина 5 километра и по него ще има 4 метростанции.

С отварянето на новия участък догодина се очаква потокът от пътници да нарасне с още 90 хиляди души, информира Нова телевизия.

Още: Държавата ограничава домашното вино и ракия

Още: Пуснаха ферибота Оряхово - Бекет

Заради строежа на метрото са обновени и някои булеварди и малки улици между блоковете.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес