Засилени мерки за сигурност влизат в сила от днес в София заради Българското европредседателство. Закриват се два паркинга до НДК. На 10 и 11 януари ограничения ще има и около Народния театър, където ще бъде церемонията по приемането на председателството.
Още: „Успение Богородично“ в Самоков тържествено отбеляза своя храмов празник
Още: Село Елешница, община Елин Пелин, отбеляза тържествено Голяма Богородица
Ограничения ще има и при преминаването на делегации от летището до различни хотели. МВР е създало и специални стратегически екипи от въоръжени с автомати полицаи, които ще участват в охраната:
Полицейски служители, които са обучени от специализираните полицейски сили във връзка и с председателството ни срещу активен стрелец, уточни комисар Борислав Муров от СДВР.
Ще се ограничава още движението в участъците, където се придвижват делегациите. Най-основното трасе е между летище София и НДК.
Още: След като кола се вряза в автобус: Общината купува още 20 камери за скорост
Още: "Топлофикация София" обяви колко ще връща на софиянци след изравнителните сметки
Ограниченията ще са само за определени часови диапазони. Целта е спирането на движението да е максимално кратко, за да не рефлектира върху трафика.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Според софиянци разделното събиране на отпадъци не работи, общината мисли същото
Още: Знаменит директор на 51 СУ в София се сбогува с училището: Ето кой го наследява (СНИМКА)