Интер се промъкна на полуфинал за Купата на Италия през иглени уши

4813

Отборът на "Интер" за малко не изпусна питомното в четвърфинала за Купата на Италия с "Болоня", но в крайна сметка се пребори и хвана дивото, класирайки се на полуфинал в турнира след продължения и с гол в последната минута на добавеното време.

С голяма доза късмет нерадзурите победиха с 3:2, като за целта трябваше да минат през продължения, пише БГНЕС. "Нерадзурите" поведоха в 34-та минута чрез Фреди Гуарин, който откри за 1:0. В 77-та минута домакините вкараха втори гол чрез Паласио и всичко изглеждаше решено. В 80-та минута обаче "Болоня" се върна в играта след гол на Диаманти от пряк свободен удар за 2:1. В 84-та минута резултатът вече беше равен 2:2 след попадение на Габиадини.

Стигна се до продължения, а "Интер" успя да стигне до попадение и победа едва в 120-та минута, когато Ранокиа прехвърли с глава Алярди, който излезе крайно неразчетено при един корнер и оформи крайното 3:2.

На полуфинала "Интер" ще срещне или "Фиорентина", или "Рома", които играят днес от 22 часа българско време.

Редактор: Ивайло Петров