Нигерия е първият финалист за Купата на Африка

6756

Нигерия разби Мали с 4:1 и се класира за финала в тазгодишното издание на турнира за Купата на Африка, където ще срещне победителя от мача Буркина Фасо - Гана, предаде БГНЕС.

Бившите шампиони в надпреварата си свършиха работата още през първото полувреме на стадион "Моузес Мабхида". Елдерсон изведе "суперорлите" напред в резултата още в 25-ата минута, а до края на полувремето последваха голове на Браун Идейе и Емануел Еменике за 3:0 на почивката.

Резервата Муса Ахмед съвсем довърши малийския тим, реализирайки за 4:0 в 60-ата минута. Съперникът все пак успя да вкара почетен гол чрез Диара в 75-ата минута.

По-късно днес е вторият полуфинал между тимовете на Буркина Фасо и Гана. Финалът ще се играе в неделя, 10 февруари.

Играйте във футболната игра на Actualno.com - "Лаком за гол".

Водачът за седмицата в "Лаком за гол" демонстрира инженерна точност

Нов месец, нов късмет – така най-спокойно може да се охарактеризира стартът в преследване на втората месечна награда във футболна...

Редактор: Ивайло Петров