На 80% е възстановено обслужването по график на боклука в двата големи столични района на "Люлин" и "Красно село". За момента се планира да се увеличи системата по сметосъбиране на боклука.
Столична община стартира тестов уикенд за нормализиране на сметоизвозването в районите "Люлин" и "Красно село", но на фона на официалните обещания, жителите на кварталите описват ситуацията като критична и изразяват дълбок скептицизъм.
Днес и утре Столичната община ще изпробва да възстанови нормалното почистване от боклуци и отпадъци в столчините райони "Красно село" и "Люлин", предаде Българското национално радио (БНР).
Столична община и местни доброволци разчистиха осем тона отпадъци в кв. "Филиповци", съобщиха от пресцентъра на местната администрация, като уточняват, че акцията е част от мобилизацията за възстановяване на нормалния ритъм на сметопочистване в "Люлин" и "Красно село".
Далеч по-лесно е общината сама да управлява процесите по сметосъбиране. Столична община сега се готви да укрепи своя капацитет – в България 130 общини сами управляват и вземат решения чрез свое дружество що се отнася до събирането и извозването на боклука.
Министърът на правосъдието Георги Георгиев обяви, че се подготвят промени в Наказателния кодекс, с които да се квалифицира като престъпление изхвърлянето на битови, производствени или строителни отпадъци в големи количества на неразрешени за места.
"53 милиарда. Толкова според първоначалните изчисления на Световната банка ще струва възстановяването на Газа. 90% от сградите са повредени фатално, а земеделската земя е почти унищожена.
"Битката за боклука сме я започнали от ден 1. И когато Иван Таков и всички ми се изреждат да говорят как се борели от години - имат си мнозинство и могат да вземат каквото си решение искат.
Общинският съветник Прошко Прошков (ГЕРБ-СДС) отправи критики към кмета на София Васил Терзиев, обвинявайки го, че управлението му е засегнато от “компрометирана” процедура по сметопочистване и закъснение с обществената поръчка.
Бившият кмет на София Йорданка Фандъкова отправи критики към настоящото управление, като изтъкна, че забавеният старт на процедурата за избор на фирма за сметосъбиране е основната причина за сегашната криза с боклука.
„Никакви оправдания не могат да обяснят това първоначално забавяне“ — заяви тя по БНТ и добави, че процедурата е била обявена на 26 март, въпреки че договорите по стария конкурс изтичат през април и май.
228 млн. лева повече, отколкото може, е заделила София за чистота (събиране и извозване на боклук). Това се твърди в анализ, публикуван в социалната мрежа Facebook.
"При софийският боклук наблюдаваме от една страна, много мощната пиар атака на кмета към слоевете, които се вълнуват от това да бъде преборено злото, а от друга страна, става въпрос за общинската администрация на кмета, която не си е свършила работата.
За кризата с боклука иде реч. За политическия и съдебния. Защото създалото се усещане за координирани институционални действия срещу неудобната опозиция по всички фронтове постепенно става норма - местна власт в столицата, Прокуратурата към партийни ръководства, Антикорупционна комисия и кметът на Варна, общински съвет в Пазарджик и т.н. Очеизвадно натрупване.
Думите от заглавието са на Деница Сачева, едно от силните лица на ГЕРБ. Тя ги изрече в сутрешния блок на bTV - наред с куп други витиевати лакърдии, най-интересната от които беше индиректно пожелание да празнуваме днешния Ден на психичното здраве, ако си мислим, че от Делян Пеевски зависи всичко в България, включително и че опитвал с новия закон за "Лукойл" да стане посредник за бъдеща продажба на бургаската рафинерия - Още: Кой ще купи "Лукойл"?
Това е поредната криза, не е първата криза – така едно от остриетата на ГЕРБ Деница Сачева, която атакува кмета на София Васил Терзиев с припомняне: Пратил обществена поръчка за събирането и извозването на боклука до Агенцията по обществените поръчки на 26 март, а текущите договори изтекли на 10 април.
"53 милиарда. Толкова според първоначалните изчисления на Световната банка ще струва възстановяването на Газа. 90% от сградите са повредени фатално, а земеделската земя е почти унищожена.
"Битката за боклука сме я започнали от ден 1. И когато Иван Таков и всички ми се изреждат да говорят как се борели от години - имат си мнозинство и могат да вземат каквото си решение искат.
За кризата с боклука иде реч. За политическия и съдебния. Защото създалото се усещане за координирани институционални действия срещу неудобната опозиция по всички фронтове постепенно става норма - местна власт в столицата, Прокуратурата към партийни ръководства, Антикорупционна комисия и кметът на Варна, общински съвет в Пазарджик и т.н. Очеизвадно натрупване.
Столична община стартира тестов уикенд за нормализиране на сметоизвозването в районите "Люлин" и "Красно село", но на фона на официалните обещания, жителите на кварталите описват ситуацията като критична и изразяват дълбок скептицизъм.
Далеч по-лесно е общината сама да управлява процесите по сметосъбиране. Столична община сега се готви да укрепи своя капацитет – в България 130 общини сами управляват и вземат решения чрез свое дружество що се отнася до събирането и извозването на боклука.
Днес и утре Столичната община ще изпробва да възстанови нормалното почистване от боклуци и отпадъци в столчините райони "Красно село" и "Люлин", предаде Българското национално радио (БНР).
Министърът на правосъдието Георги Георгиев обяви, че се подготвят промени в Наказателния кодекс, с които да се квалифицира като престъпление изхвърлянето на битови, производствени или строителни отпадъци в големи количества на неразрешени за места.
228 млн. лева повече, отколкото може, е заделила София за чистота (събиране и извозване на боклук). Това се твърди в анализ, публикуван в социалната мрежа Facebook.
Бившият кмет на София Йорданка Фандъкова отправи критики към настоящото управление, като изтъкна, че забавеният старт на процедурата за избор на фирма за сметосъбиране е основната причина за сегашната криза с боклука.
„Никакви оправдания не могат да обяснят това първоначално забавяне“ — заяви тя по БНТ и добави, че процедурата е била обявена на 26 март, въпреки че договорите по стария конкурс изтичат през април и май.
Общинският съветник Прошко Прошков (ГЕРБ-СДС) отправи критики към кмета на София Васил Терзиев, обвинявайки го, че управлението му е засегнато от “компрометирана” процедура по сметопочистване и закъснение с обществената поръчка.
Това е поредната криза, не е първата криза – така едно от остриетата на ГЕРБ Деница Сачева, която атакува кмета на София Васил Терзиев с припомняне: Пратил обществена поръчка за събирането и извозването на боклука до Агенцията по обществените поръчки на 26 март, а текущите договори изтекли на 10 април.
Думите от заглавието са на Деница Сачева, едно от силните лица на ГЕРБ. Тя ги изрече в сутрешния блок на bTV - наред с куп други витиевати лакърдии, най-интересната от които беше индиректно пожелание да празнуваме днешния Ден на психичното здраве, ако си мислим, че от Делян Пеевски зависи всичко в България, включително и че опитвал с новия закон за "Лукойл" да стане посредник за бъдеща продажба на бургаската рафинерия - Още: Кой ще купи "Лукойл"?
Столична община и местни доброволци разчистиха осем тона отпадъци в кв. "Филиповци", съобщиха от пресцентъра на местната администрация, като уточняват, че акцията е част от мобилизацията за възстановяване на нормалния ритъм на сметопочистване в "Люлин" и "Красно село".
На 80% е възстановено обслужването по график на боклука в двата големи столични района на "Люлин" и "Красно село". За момента се планира да се увеличи системата по сметосъбиране на боклука.
"При софийският боклук наблюдаваме от една страна, много мощната пиар атака на кмета към слоевете, които се вълнуват от това да бъде преборено злото, а от друга страна, става въпрос за общинската администрация на кмета, която не си е свършила работата.