Дори и след загубен мачбол с 47 удара - психиката на Григор издържа (ВИДЕО)

4891

Звездата на българския тенис Григор Димитров записа невероятна победа над третия в света Даниил Медведев в три сета, за да се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Париж. Успехът дойде след инфарктен трети сет, в който българинът изпусна цели шест мачбола.

Григор загуби мачбол с 47 удара срещу Медведев

Най-драматичен бе деветият гейм в третата част, когато при резултат 5-3 Григор сервираше за мача. Той поведе с 40-15, осигурявайки си два мачбола, но първият от тях бе отразен от руснака. Това, което последва, се превърна и в най-епичното разиграване в двубоя.

ОЩЕ: Маратонски мач! Как Григор победи Медведев - пълен репортаж (ВИДЕО)

Григор Димитров

Загубеният мачбол не спря Гришо за победата

При втория си мачбол Григор бе въвлечен в разиграване с невероятните 47 удара. Нито българинът, нито руснакът се предаваха на корта, като и двамата пращаха топката в противниковата половина, надявайки се, че съперникът ще сбърка.

Накрая и двамата бяха тотално изнемощели, но Григор се пречупи първи, като прати топката в мрежата. Това обаче не наруши психиката му - българинът се съвзе и успя да се наложи в тайбрек в третата част, за да запише трети успех над Медведев.

След мача Григор не помнеше, че 47-те разигравания са били при мачбол, като призна, че няма представа как е стигнал до победата в двубоя.