Фаворитките при жените продължиха към 1/8-финалите на Australian Open

1607
Снимка: Gulliver/GettyImages

Обичайната фаворитка Серина Уилямс надделя над Анастасия Потапова и достигна осминафиналите на Australian Open след трета поредна победа – 7-6 (5), 6-2 за около час и 40 минути.

Първият сет между двете предложи истинска битка, като американката бе принудена да се връща на два пъти в частта след изоставане с пробив – първо при 2-4, а след това и при 3-5, като при втория спаси и два сетбола.

Цвети Пиронкова даде всичко от себе си, но не успя да спре Серина Уилямс в Мелбърн

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова не успя да намери противодействие на свирепата игра на Серина Уилямс и отпадна от ту...

В тайбрека рускинята стартира по-добре, но в крайна сметка опитът на Серина си каза думата и тя поведе в сетовете.

Това се оказа ключово и в следващата част тя бе категорична, въпреки че загуби първото си подаване. В спор за място на четвъртфиналите тя ще играе с Арина Сабаленка от Беларус, която елиминира сънародничката на Уилямс Ан Ли с 6-3, 6-1.

Напред прогресираха още две от фаворитките за трофея в Мелбърн – миналогодишната финалистка Гарбине Мугуруса и шампионката от 2019 Наоми Осака, победили съответно Зарина Диас и Онс Жабер. Маркета Вондрушова и Су Уей Сие също се класираха за четвъртия кръг.