Григор Димитров натупа и Багдатис, следва сблъсък с Гулбис

20043

Първата българска ракета Григор Димитров продължава с успешния си поход в мексиканския курорт Акапулко, след като смаза с убедителното 6:1, 6:4 кипъреца Маркос Багдатис. Това беше пета победа от общо шест мача за Григор срещу този съперник.

Мачът продължи само един час, а всичко реално се реши още в първия сет. В него Григор направи серия от пет поредни гейма благодарение на силния си сервис и отлично работещия ретур. За Багдатис остана шанса да вземе гейм на честта и да опита да обърне нещата във втория сет, но и там Григор започна с ранен пробив и аванс от 2:0. Притиснат до стената Маркос успя да върне пробива, за да загуби отново подаването си и този път вече нямаше връщане – Григор задържа сервиса си до края на сета и спечели комфортно.

Григор Димитров стартира добре в Акапулко

Българската тенис звезда Григор Димитров започна с успех участието си на турнира от серията ATP 500 Акапулко. Той победи с 2:0 сета &nd...

Така на четвъртфинал Григор Димитров ще се изправи срещу латвиеца Ернест Гулбис. Именно от него Григор загуби във втория кръг в Ротердам – 4:6, 6:7 (3). Мачът ще е пряк сблъсък за влизане в топ 20. Гулбис се класира след труден успех срещу Давид Гофен – 6:1, 3:6, 7:6 (4).

Срещата между Димитров и Гулбис ще започне в диапазона 05:00 - 06:00 часа в петък сутринта (28 февруари).