Григор Димитров преодоля италианец на старта в Ротердам (ВИДЕО)

4337

Голямата тенис звезда на България Григор Димитров стартира успешно участието си на турнира от сериите ATP 500 в Ротердам, побеждавайки италианеца Лоренцо Сонего със 7-6(4), 6-3 в среща от 1/16-финалите на надпреварата.

Григор Димитров победи Лоренцо Сонего

Гришо, който е в топ 3 на фаворитите за титлата в Ротердам, срещна сериозна съпротива от италианския си опонент, с когото премериха сили за първи път в официален мач. Особено труден се оказа първият сет, в който Димитров трябваше да играе тайбрек.

Тайбрек и късен пробив осигуриха успеха на Гришо

Григор Димитров започна мача с пробив още в първия гейм, но след това Сонего възстанови равенството за 2-2. Последваха няколко гейма без пробиви, за да се стигне до тайбрек. При 4:4 в тайбрека Гришо спечели три поредни точки, за да вземе сета.

Втората част тръгна без пробиви, като и двамата тенисисти пропиляха по два брейкбола. При 4-3 обаче Григор успя да осъществи пробив, а след това сервира за мача, където спечели подаването си без да даде точка на съперника.

Следващият съперник за Григор е Мартон Фучович

На 1/8-финалите Григор Димитров ще срещне Мартон Фучович от Унгария, който преодоля друг унгарец - Фабиан Марожан. Българинът срещна Фучович на старта на Australian Open 2024, когато Гришо се нуждаеше от обрат, за да победи (ВИДЕО).